MotoCraft
Cewka zapłonowa - SKV ESEN 03SKV270
Cewka zapłonowa - SKV ESEN 03SKV270
Cewka zapłonowa - SKV ESEN 03SKV270 — zdjęcie 2
Cewka zapłonowa - SKV ESEN 03SKV270 — zdjęcie 3
Cewka zapłonowa - SKV ESEN 03SKV270 — zdjęcie 4

Cewka zapłonowa - SKV ESEN 03SKV270

ProducentSKV ESEN
84,88 zł
SKV ESEN
Średnia dostępność
14 dni na zwrot produktu
Standardowa 2-letnia gwarancja

BMW 5/6/7/X5/X6

Typ samochoduSamochody osobowe, Samochody dostawcze
WersjaEuropejska
Kod taryfy celnej85113000
Jakość części (zgodnie z GVO)Q - oryginał z logo producenta części (OEM, OES)

BMW 5/6/7/X5/X6

Cewka zapłonowa - SKV ESEN 03SKV270: pasuje do 429 wersji pojazdów marek Alpina, BMW, Citroen, DS, MINI, Opel i 2 innych.

  • B6 Gran Coupe BITURBO Napęd na wszystkie koła
  • B7 BITURBO
  • B7 BITURBO Napęd na wszystkie koła
  • 1 coupe 120 i
  • 1 coupe 125 i
  • 1 coupe 135 i
  • 1 coupe M
  • 1 kabriolet 120 i
  • 1 kabriolet 125 i
  • 1 kabriolet 135 i
  • 2 coupe 220 i
  • 2 coupe 228 i
  • 2 coupe M 235 i
  • 2 coupe M 235 i xDrive
  • 2 coupe M2
  • 2 coupe M2 CS
  • 2 coupe M2 Competition
  • 2 kabriolet 220 i
  • 2 kabriolet 228 i
  • 2 kabriolet M 235 i
  • 2 kabriolet M 235 i xDrive
  • 3 Compact 316 ti
  • 3 Compact 318 ti
  • 3 Compact 325 ti
  • 3 Gran Turismo 320 i
  • 3 Gran Turismo 320 i xDrive
  • 3 Gran Turismo 328 i
  • 3 Gran Turismo 328 i xDrive
  • 3 Gran Turismo 335 i
  • 3 Gran Turismo 335 i xDrive
  • 3 Touring 316 i
  • 3 Touring 318 i
  • 3 Touring 320 i
  • 3 Touring 320 i xDrive
  • 3 Touring 323 i
  • 3 Touring 325 i
  • 3 Touring 325 xi
  • 3 Touring 328 i
  • 3 Touring 328 i xDrive
  • 3 Touring 330 i
  • 3 Touring 330 xi
  • 3 Touring 335 i
  • 3 Touring 335 i xDrive
  • 3 Touring 335 xi
  • 3 coupe 316 Ci
  • 3 coupe 318 Ci
  • 3 coupe 320 Ci
  • 3 coupe 320 i
  • 3 coupe 325 Ci
  • 3 coupe 325 i
  • 3 coupe 325 i xDrive
  • 3 coupe 325 xi
  • 3 coupe 328 i
  • 3 coupe 330 Ci
  • 3 coupe 330 i
  • 3 coupe 330 i xDrive
  • 3 coupe 330 xi
  • 3 coupe 335 i
  • 3 coupe 335 i xDrive
  • 3 coupe 335 xi
  • 3 coupe M3
  • 3 coupe M3 CSL
  • 3 kabriolet 318 Ci
  • 3 kabriolet 320 Ci
  • 3 kabriolet 320 i
  • 3 kabriolet 323 i
  • 3 kabriolet 325 Ci
  • 3 kabriolet 325 i
  • 3 kabriolet 330 Ci
  • 3 kabriolet 330 i
  • 3 kabriolet 335 i
  • 3 kabriolet M3
  • 4 Gran Coupe 420 i
  • 4 Gran Coupe 420 i xDrive
  • 4 Gran Coupe 428 i
  • 4 Gran Coupe 428 i xDrive
  • 4 Gran Coupe 435 i
  • 4 Gran Coupe 435 i xDrive
  • 4 coupe 420 i
  • 4 coupe 420 i xDrive
  • 4 coupe 428 i
  • 4 coupe 428 i xDrive
  • 4 coupe 435 i
  • 4 coupe 435 i xDrive
  • 4 coupe M4
  • 4 coupe M4 CS
  • 4 coupe M4 Competition
  • 4 coupe M4 GTS
  • 4 kabriolet 420 i
  • 4 kabriolet 428 i
  • 4 kabriolet 428 i xDrive
  • 4 kabriolet 435 i
  • 4 kabriolet 435 i xDrive
  • 4 kabriolet M4
  • 4 kabriolet M4 Competition
  • 5 Gran Turismo 528 i
  • 5 Gran Turismo 535 i
  • 5 Gran Turismo 535 i xDrive
  • 5 Gran Turismo 550 i
  • 5 Gran Turismo 550 i xDrive
  • 5 Touring 520 i
  • 5 Touring 523 i
  • 5 Touring 525 i
  • 5 Touring 525 xi
  • 5 Touring 528 i
  • 5 Touring 528 i xDrive
  • 5 Touring 530 i
  • 5 Touring 530 xi
  • 5 Touring 535 i
  • 5 Touring 535 i xDrive
  • 5 Touring 545 i
  • 5 Touring 550 i
  • 6 Gran Coupe 640 i
  • 6 Gran Coupe 640 i xDrive
  • 6 Gran Coupe 650 i
  • 6 Gran Coupe 650 i xDrive
  • 6 Gran Coupe M6
  • 6 Gran Coupe M6 Competition
  • 6 coupe 640 i
  • 6 coupe 640 i xDrive
  • 6 coupe 650 i
  • 6 coupe 650 i xDrive
  • 6 coupe M6
  • 6 coupe M6 Competition
  • 6 kabriolet 630 i
  • 6 kabriolet 640 i
  • 6 kabriolet 640 i xDrive
  • 6 kabriolet 645 Ci
  • 6 kabriolet 650 i
  • 6 kabriolet 650 i xDrive
  • 6 kabriolet M6
  • 6 kabriolet M6 Competition
  • 8 Gran Coupe M8
  • 8 Gran Coupe M8 Competition
  • 8 coupe M8
  • 8 coupe M8 Competition
  • 8 kabriolet M8
  • 8 kabriolet M8 Competition
  • OE 2 coupe M2
  • X1 sDrive 16 i
  • X1 sDrive 18 i
  • X1 sDrive 20 i
  • X1 xDrive 20 i
  • X1 xDrive 25 i
  • X1 xDrive 28 i
  • X3 2.0 i
  • X3 2.5 i
  • X3 2.5 si
  • X3 2.5 si xDrive
  • X3 3.0 i xDrive
  • X3 3.0 si
  • X3 sDrive 20 i
  • X3 xDrive 20 i
  • X3 xDrive 25 i
  • X3 xDrive 28 i
  • X3 xDrive 30 i
  • X3 xDrive 35 i
  • X4 M 40 i
  • X4 xDrive 20 i
  • X4 xDrive 28 i
  • X4 xDrive 35 i
  • X5 3.0 i
  • X5 3.0 si
  • X5 4.4 i
  • X5 4.8 i xDrive
  • X5 4.8 is
  • X5 M
  • X5 xDrive 28 i
  • X5 xDrive 30 i
  • X5 xDrive 35 i
  • X5 xDrive 40 i
  • X5 xDrive 40e
  • X5 xDrive 48 i
  • X5 xDrive 50 i
  • X6 ActiveHybrid
  • X6 M
  • X6 xDrive 35 i
  • X6 xDrive 50 i
  • X7 xDrive M 50 i
  • Z3 Roadster M 3.2
  • Z3 coupe M
  • Z4 Roadster 2.0 i
  • Z4 Roadster 2.2 i
  • Z4 Roadster 2.5 i
  • Z4 Roadster 2.5 si
  • Z4 Roadster 3.0 i
  • Z4 Roadster 3.0 si
  • Z4 Roadster M
  • Z4 Roadster sDrive 18 i
  • Z4 Roadster sDrive 20 i
  • Z4 Roadster sDrive 23 i
  • Z4 Roadster sDrive 28 i
  • Z4 Roadster sDrive 30 i
  • Z4 Roadster sDrive 35 i
  • Z4 Roadster sDrive 35 is
  • Z4 coupe 3.0 si
  • Z4 coupe M
  • BERLINGO Furgon/minivan 1.6 VTi 120
  • BERLINGO Furgon/minivan 1.6 VTi 95
  • BERLINGO MULTISPACE 1.6 VTi 120
  • BERLINGO MULTISPACE 1.6 VTi 95
  • C3 II 1.4 LPG
  • C3 II 1.4 VTi
  • C3 II 1.4 VTi 95
  • C3 II 1.6 VTi 120
  • C3 PICASSO 1.4 VTi 95
  • C3 PICASSO 1.4 VTi 95 LPG
  • C3 PICASSO 1.6 VTi
  • C3 PICASSO 1.6 VTi 120
  • C4 GRAND PICASSO I 1.6 16V
  • C4 GRAND PICASSO I 1.6 THP 155
  • C4 GRAND PICASSO I 1.6 VTi 120
  • C4 GRAND PICASSO II 1.6 THP 155
  • C4 GRAND PICASSO II 1.6 THP 165
  • C4 GRAND PICASSO II 1.6 VTi 120
  • C4 I 1.6 THP 140
  • C4 I 1.6 THP 150
  • C4 I 1.6 VTi 120
  • C4 II 1.4 VTi 95 (NC8FP0)
  • C4 II 1.6 THP 155
  • C4 II 1.6 VTi 120 (NC5FS0, NC5FS9)
  • C4 II 1.6 VTi 120 LPG (NC5FS0)
  • C4 PICASSO I 1.6 16V
  • C4 PICASSO I 1.6 THP 140
  • C4 PICASSO I 1.6 THP 155
  • C4 PICASSO I 1.6 VTi 120
  • C4 PICASSO II
  • C4 PICASSO II 1.6 THP 155
  • C4 PICASSO II 1.6 THP 165
  • C4 PICASSO II 1.6 VTi 120
  • C4 PICASSO II Van THP 155 (DD5FV8)
  • C4 PICASSO II Van VTi 120 (DD5FS0)
  • C4 SPACETOURER
  • C4 coupe 1.6 THP 150
  • C4 coupe 1.6 VTi 120
  • C5 AIRCROSS 1.6 Hybrid 180 (A4DGXR)
  • C5 AIRCROSS 1.6 Hybrid 225 (A45GFR)
  • C5 AIRCROSS 1.6 PureTech 180 (A45GFR)
  • C5 AIRCROSS 1.6 THP 150 (A45GXJ)
  • C5 AIRCROSS 1.6 THP 165 (A45GYJ)
  • C5 III 1.6 THP 150
  • C5 III 1.6 THP 155
  • C5 III 1.6 VTi 120
  • C5 III Break 1.6 THP 150
  • C5 III Break 1.6 THP 155
  • C5 III Break 1.6 VTI 120
  • C5 X Hybrid 180 (NDDGYP)
  • C5 X Hybrid 225 (NDDGYP)
  • C5 X PureTech 180 (ND5GFP)
  • DS3 1.4 VTi 95
  • DS3 1.4 VTi 95 LPG
  • DS3 1.4 VTi 98
  • DS3 1.6 Racing
  • DS3 1.6 THP 150
  • DS3 1.6 THP 155
  • DS3 1.6 THP 165
  • DS3 1.6 VTi 120
  • DS3 kabriolet 1.6 Racing
  • DS3 kabriolet 1.6 THP 150
  • DS3 kabriolet 1.6 THP 155
  • DS3 kabriolet 1.6 THP 165
  • DS3 kabriolet 1.6 VTi 120
  • DS4 1.6 THP 155
  • DS4 1.6 THP 160
  • DS4 1.6 THP 165
  • DS4 1.6 THP 200
  • DS4 1.6 VTi 120
  • DS5 1.6 THP 150
  • DS5 1.6 THP 155
  • DS5 1.6 THP 165 Hybrid
  • DS5 1.6 THP 200
  • GRAND C4 SPACETOURER
  • GRAND C4 SPACETOURER 1.6 PureTech 180
  • DS 3 1.6 THP (SA5GWM)
  • DS 3 1.6 THP (SA5GZM)
  • DS 3 1.6 THP 165
  • DS 3 1.6 THP 208
  • DS 3 kabriolet 1.6 THP 165
  • DS 3 kabriolet 1.6 THP 208
  • DS 4 / DS 4 CROSSBACK 1.6 THP 165
  • DS 4 / DS 4 CROSSBACK 1.6 THP 210
  • DS 4 II PureTech 180 (F35GFT)
  • DS 4 II PureTech 225 (FP5GGT)
  • DS 5 1.6 THP 165 (KF5GZT)
  • DS 5 1.6 THP 210
  • DS 7 Crossback 1.6 PureTech 180 (J45GFR)
  • DS 7 Crossback 1.6 PureTech 225
  • DS 7 Crossback E-TENSE 225 (J4DGZU, J45GQU)
  • DS 7 Crossback E-TENSE 4x4 (J45GBU)
  • DS 7 E-TENSE 225 (J4DGZU)
  • DS 7 E-TENSE 4x4 300 (J45GBU)
  • DS 7 E-TENSE 4x4 360 (J45GBT)
  • DS 7 PureTech 180 (J45GFU)
  • DS 7 PureTech 225 (J45GGU)
  • DS 9 1.6 E-TENSE 225 (X2DGZR)
  • DS 9 1.6 E-TENSE 250 (X2DGYR)
  • DS 9 1.6 PureTech 225 (X25GGR)
  • DS 9 E-TENSE 360 4x4 (X25GBR)
  • MINI CLUBMAN Cooper
  • MINI CLUBMAN Cooper S
  • MINI CLUBMAN Cooper S John Cooper Works
  • MINI CLUBMAN John Cooper Works
  • MINI CLUBMAN One
  • MINI CLUBVAN Cooper
  • MINI CLUBVAN One
  • MINI COUNTRYMAN Cooper
  • MINI COUNTRYMAN Cooper ALL4
  • MINI COUNTRYMAN Cooper S
  • MINI COUNTRYMAN Cooper S ALL4
  • MINI COUNTRYMAN John Cooper Works ALL4
  • MINI COUNTRYMAN One
  • MINI Cooper
  • MINI Cooper S
  • MINI Cooper S John Cooper Works
  • MINI John Cooper Works
  • MINI John Cooper Works GP
  • MINI One
  • MINI PACEMAN Cooper
  • MINI PACEMAN Cooper ALL4
  • MINI PACEMAN Cooper S
  • MINI PACEMAN Cooper S ALL4
  • MINI PACEMAN John Cooper Works
  • MINI Roadster Cooper
  • MINI Roadster Cooper S
  • MINI Roadster Cooper S JCW
  • MINI Roadster John Cooper Works
  • MINI coupe Cooper
  • MINI coupe Cooper S
  • MINI coupe Cooper S JCW
  • MINI coupe John Cooper Works
  • MINI kabriolet Cooper
  • MINI kabriolet Cooper S
  • MINI kabriolet John Cooper Works
  • MINI kabriolet One
  • GRANDLAND / GRANDLAND X 1.6 Turbo (75)
  • GRANDLAND / GRANDLAND X 1.6 Turbo Hybrid
  • GRANDLAND / GRANDLAND X 1.6 Turbo Hybrid4
  • 2008 I 1.6 VTi
  • 207 1.4 16V
  • 207 1.6 16V RC
  • 207 1.6 16V Turbo
  • 207 1.6 16V VTi
  • 207 CC 1.6 16V
  • 207 CC 1.6 16V Turbo
  • 207 SW 1.4 16V
  • 207 SW 1.6 16V
  • 207 SW 1.6 16V RC
  • 207 SW 1.6 16V Turbo
  • 208 I 1.4 VTi
  • 208 I 1.6
  • 208 I 1.6 GTi
  • 208 I 1.6 THP 165
  • 3008 II SUV 1.6 PureTech 180 (M45GFR, M45GFU)
  • 3008 II SUV Hybrid
  • 3008 II SUV Hybrid4 (M45GBU)
  • 3008 SUV 1.6 THP 165
  • 3008 nadwozie wielkoprzestrzenne (0U_) 1.6 THP
  • 3008 nadwozie wielkoprzestrzenne (0U_) 1.6 VTi
  • 308 CC 1.6 16V
  • 308 CC 1.6 THP
  • 308 I 1.4 16V
  • 308 I 1.6 16V
  • 308 I 1.6 GTi
  • 308 I 1.6 THP 16V
  • 308 II 1.6 GT 205
  • 308 II 1.6 GTi
  • 308 II 1.6 GTi (L35GNH)
  • 308 II 1.6 GTi PureTech 263 (L3EGXP)
  • 308 II 1.6 PureTech 225
  • 308 II 1.6 THP
  • 308 II 1.6 THP 125
  • 308 II 1.6 THP 150
  • 308 II 1.6 THP 163
  • 308 III Hybrid 180 (F3DGXT, F3DGMH)
  • 308 III Hybrid 225 (F3DGYT, F3DGNH)
  • 308 SW I 1.4 16V
  • 308 SW I 1.6 16V
  • 308 SW I 1.6 THP 16V
  • 308 SW II 1.6 GT 205
  • 308 SW II 1.6 PureTech 225 (L45GGR)
  • 308 SW II 1.6 THP 125
  • 308 SW II 1.6 THP 150 (L45GXA)
  • 308 SW II 1.6 THP 155
  • 308 SW III Hybrid 180 (F4DGXT)
  • 308 SW III Hybrid 225 (F4DGYT)
  • 5008 1.6 16V
  • 5008 1.6 THP 150
  • 5008 1.6 THP 163
  • 5008 1.6 THP 165
  • 5008 II 1.6 THP 165
  • 508 I 1.6 THP
  • 508 I 1.6 VTi
  • 508 II 1.6 PureTech 180 (F35GFR)
  • 508 II 1.6 PureTech 225 (F35GGR)
  • 508 II 1.6 THP 150 (F35GXV)
  • 508 II 1.6 THP 165 (F35GYV)
  • 508 II Hybrid 225 (F35GQU)
  • 508 II PSE Hybrid4 360 (F35GBT)
  • 508 SW I 1.6
  • 508 SW I 1.6 THP
  • 508 SW I 1.6 VTi
  • 508 SW II 1.6 PureTech 180
  • 508 SW II 1.6 PureTech 225 (F45GGR)
  • 508 SW II 1.6 THP 165 (F45GYV)
  • 508 SW II Hybrid 224 (F45GQU)
  • 508 SW II PSE Hybrid4 360 (F45GBT)
  • OE 207 Nadwozie pełne / liftback 1.6 VTi
  • OE 3008 I nadwozie wielkoprzestrzenne (0U_)
  • OE 3008 II SUV Hybrid 180 (M4DGLU)
  • OE 408 II Hybrid 180 (F3DGXT)
  • OE 408 II Hybrid 225 (F3DGYT)
  • OE 5008 II
  • OE 508 II Hybrid 180 (F3DGXT)
  • OE 508 SW II Hybrid 180 (F4DGXT)
  • OE PARTNER Furgon/minivan 1.6
  • PARTNER TEPEE 1.6 VTi
  • RCZ 1.6 16V
  • RCZ 1.6 THP 270
  • CULLINAN V12
  • DAWN V12
  • GHOST I V-Specification
  • GHOST I V12
  • GHOST II Extended Wheelbase V12
  • GHOST II V12
  • PHANTOM VII Drophead Coupe 6.75 V12
  • PHANTOM VII V12
  • PHANTOM VII coupe 6.75 V12
  • PHANTOM VIII V12, V12 EWB
  • WRAITH V12
ASTEMO 2503998
HERTH+BUSS ELPARTS 19050099
HÜCO 133998
MATRIX PRO MX01150015
RIDEX 689C0005
Stark SKCO-0070004
4U Autoparts16952BW
4U Autoparts16954BW
BAPMICBACB12-245003
BAPMICBACB12-245015
BAPMICBACB12-245020
BAPMICBACB12-245021
BAPMICBF0427920067
BBTIC09116
BLUE PRINTADB111401C
BMW12 13 0 390 064
BMW12 13 0 495 289
BMW12 13 1 712 219
BMW12 13 5 A06 753
BMW12 13 7 523 345
BMW12 13 7 548 553
BMW12 13 7 551 049
BMW12 13 7 551 260
BMW12 13 7 594 596
BMW12 13 7 594 936
BMW12 13 7 594 937
BMW12 13 7 841 558
BMW12 13 8 611 236
BMW12 13 8 647 689
BMW12 13 8 657 273
BMW12138611236
BMW7 548 553
BMW7 571 643
BMW8 611 236
BMW8 616 153
BMW8 647 689
BMW8611236
BOGAPB1511106
BorgWarner (BERU)ZS324
BRECAV104.003
BREMI20360
BREMI20709
CHAMPIONBAEA324
CSV electronic partsCBE5081
CSV electronic partsCBE5154
CSV electronic partsCBE5249
CSV electronic partsCBE5251
CSV electronic partsCBE5252
DELPHIGN10210-12B1
DELPHIGN10210-17B1
DELPHIGN10210-19B1
DENCKERMANNE100026
DIPASPORTBBA048DLPN
EGT940010EGT
ELTA AUTOMOTIVEEE5004
ELTA AUTOMOTIVEEE5160
ELTA AUTOMOTIVEXIG5003
ELTA AUTOMOTIVEXIG5832
EPS1.970.475
EPS1970475
ERA880485A
ESEN SKV03SKV270
FACET9.6375
FACET96375
FEBEST19640-001
FEBI BILSTEIN36100
Febi Bilstein36113
Febi Bilstein45031
FEBI BILSTEIN45032
FERRONTOP06891049
FERRONTOP06891065
FRECCIAIC15-1092
FREY818400201
FREY818402001
FREY818402201
FREY818403301
FREY818403401
GAUSSGC4596
GEBE945931
Hamburg Tech1000-00026
HART564542
HART564576
HELLA5DA193175-491
HERTH+BUSS ELPARTS19050060
HITACHI133825
HITACHI2503825
Hitachi in East AsiaIGNC00350
HOFFER8010855
JP GROUP1491600200
KAMOKA7120173
KRAFTVOLL GERMANY05020050
KW470475
LYNXautoSPL1036
MAGNETI MARELLI060717116012
MANDOMMI030029
MANDOMMI030030
MAXGEAR13-0003
MAXGEAR13-0201
MDREPS-1970475
MEAT & DORIA10855
MEC-DIESELE194690
METZGER0880250
METZGER0880504
METZGER0880546
MEYLE3148850007
MEYLE3148850013
MOBILETRONCE-203
MOBILETRONCE203
MOTORAD1IC124
MOTRIO8550503149
MTR12161400
NGK48033
NGK48206
NTYECZ-BM-000
NTYECZ-BM-003
NTYECZ-BM-014
OPEN PARTSIGN1004.00
OSSCA16979
OSSCA45992
PartsTecPTA513-0017
PATRONPCI1270
PATRONPCI1281
PROTECHIC1015
PROTECHIC1059
QUINTON HAZELLXIC8214
QUINTON HAZELLXIC8356
RIDEX689C0005
StarkSKCO-0070004
STELLOX61-00005-SX
SWAG20 93 6100
SWAG20 93 6113
SWAG20 94 5031
SWAG20 94 5032
SWAG20936100
SWAG20945032
TOPRAN500959
TRADEX FRANCEBOBA025
TRADEX FRANCEIC7014
TRISCAN886011013
ÜRO Parts12139066468
VEMOV20-70-0014
VEMOV20-70-0022
VEMOV20700025
WE PARTS220830766
WILMINK GROUPWG1012182
WILMINK GROUPWG1054396
WILMINK GROUPWG1428142
WILMINK GROUPWG1440733
WILMINK GROUPWG1442057
WILMINK GROUPWG1487391
WILMINK GROUPWG1496607
WILMINK GROUPWG1496608
WILMINK GROUPWG1496974
WILMINK GROUPWG1498820
WILMINK GROUPWG1498958
WILMINK GROUPWG1796870
WILMINK GROUPWG1822637
WILMINK GROUPWG1965354
WILMINK GROUPWG2204961
WILMINK GROUPWG2217249
SKV ESEN

SKV ESEN

Inter Cars S.A. ul. Gdańska 15, 05-152 Czosnów, PL [email protected] +48 22 714 17 10
Producent
Inter Cars S.A.
ul. Gdańska 15
05-152 Czosnów, Polska
[email protected] · +48 22 714 17 10
Ostrzeżenia bezpieczeństwa
Lista ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa układu elektrycznego silnika w samochodzie oparta o wymagania Rozporządzenia (UE) 2023/988 w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR): * Ryzyko porażenia prądem: Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac przy układzie elektrycznym, upewnij się, że akumulator jest odłączony, aby uniknąć ryzyka porażenia. * Ryzyko pożaru: Nieprawidłowe połączenia lub uszkodzone przewody mogą prowadzić do zwarć i pożarów. Upewnij się, że wszystkie połączenia są prawidłowe i zabezpieczone. * Ryzyko wybuchu: Niektóre elementy układu elektrycznego, takie jak kondensatory, mogą wybuchnąć w wyniku uszkodzenia lub nieprawidłowej eksploatacji. Zachowaj szczególną ostrożność podczas pracy z tymi elementami. * Ryzyko uszkodzenia pojazdu: Nieprawidłowa diagnoza lub naprawa układu elektrycznego może prowadzić do uszkodzenia innych podzespołów pojazdu. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. * Ostrzeżenie dotyczące akumulatora: Akumulatory samochodowe zawierają kwas siarkowy, który może powodować poważne oparzenia. Unikaj kontaktu kwasu ze skórą, oczami i odzieżą. W przypadku kontaktu, natychmiast przemyj dużą ilością wody i skontaktuj się z lekarzem. * Ostrzeżenie dotyczące pracy z elektroniką: Niektóre nowoczesne pojazdy posiadają skomplikowane systemy elektroniczne. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, zapoznaj się z dokumentacją techniczną pojazdu i zachowaj ostrożność, aby nie uszkodzić delikatnych komponentów. * Ostrzeżenie dotyczące używania narzędzi: Używaj tylko odpowiednich, izolowanych narzędzi podczas pracy z układem elektrycznym. Uszkodzone lub nieizolowane narzędzia mogą stanowić zagrożenie porażenia prądem. * Ostrzeżenie dotyczące modyfikacji: Nie dokonuj nieautoryzowanych modyfikacji w układzie elektrycznym. Zmiany te mogą zakłócić działanie systemu i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. * Zalecenia dotyczące diagnostyki: Do diagnostyki układu elektrycznego używaj tylko atestowanych mierników i narzędzi diagnostycznych. * Konserwacja: Regularnie sprawdzaj stan przewodów i połączeń elektrycznych w silniku, aby upewnić się, że nie są uszkodzone lub skorodowane. W razie potrzeby wymieniaj zużyte elementy.

Inne z tej kategorii